Høng Gymnastikforening
Rosenvænget 23, 4270 Høng

Deltagerliste & Resultater


I alt 245 tilmeldte deltagere til Reersløbet 2022 - En ny rekord. Tak for jeres deltagelse og gode humør - samt en masse roser fra jer til både rute, forplejning og afvikling af løbet. Vi glæder os til næste år.


Nedenfor vises resultaterne for halvmarathon. For deltagere, som samler Halvmarathonløb til klub 100, tæller kun resultater under 3 timer med. Vi offentliggør dog samtlige noterede tider til deltagerne.
Diplomer for Halvmarathon ligger i filen nedenfor.
8 km og 10 km resultater er nu også kommet med på deltagerlisten.

Diplomer Halvmarathon (Klub 100). Find dit diplom i vedhæftede og udskriv den aktuelle side fra PDF dokumentet, for at få dit unikke diplom.
Diplomer til 8 og 10 km er til selvprint og udfyldelse.
Diplomer Halvmarathon.pdf (0.5 Mb)
220313 Diplom 10 km.pdf (0.1 Mb)
220313 Diplom 8 km.pdf (0.1 Mb)
Halvmarathon deltagere og resultater fra Reersøløbet d. 13/3 2022:
Kun resultater under 3 timer tæller med i Klub 100.
Tillykke til Johanna Paulsson og Thomas Svendsen med at være hhv. hurtigste kvinde og mand ;-)

 
Startnr. Navn Distance Tid
1 Alex wickstrøm Halvmarathon ?
2 Anette Fog Halvmarathon 02:49:58
3 Bee Andersen Halvmarathon 01:45:40
4 Bo Supermand Olsen Halvmarathon 01:59:04
5 Brian Brix Halvmarathon 01:56:51
6 Carsten Rasmussen Halvmarathon 02:24:54
7 Christian Christiansen Halvmarathon 02:10:37
8 Claus Scharff Halvmarathon 01:48:11
9 Dorthe Møller Halvmarathon DNF
10 Ebbe Larsen Halvmarathon 02:20:18
11 Frank Arvidsen Halvmarathon DNS
12 Gitte Mørck Halvmarathon 02:07:55
13 Hans Lindhøj Lindhøj Nielsen Halvmarathon DNS
14 Heino Stor Diller Rasmussen Halvmarathon 02:01:06
15 Helle Frimann Halvmarathon 02:01:07
16 Helle Korsled Halvmarathon DNS
17 Henrik Kruse-Hansen Halvmarathon DNS
18 Inge Holm Kruse Halvmarathon ?
19 Jan Hans Madsen Halvmarathon 05:54:30
20 Jeanette Jensen Halvmarathon 03:11:10
21 Jennie Jacobsen Halvmarathon 02:10:00
22 Jeppe Tams Halvmarathon 01:47:23
23 Jes H. Strate Halvmarathon 02:33:15
24 Jimmi bjerregaard Halvmarathon 02:32:54
25 Jørgen Bo Schell Nielsen Halvmarathon DNF
26 Jørgen Thostrup Halvmarathon DNS
27 Kristian Larsen  Halvmarathon 02:14:00
28 Lars Christensen Halvmarathon 02:02:34
29 Louise Lund Kortbek Halvmarathon ?
30 Mads Jakobsen Halvmarathon 01:45:30
31 Maria Pedersen  Halvmarathon 02:13:00
32 Maria Plougmann  Halvmarathon 03:25:35
33 Marianne Dalgaard Andersen Halvmarathon 02:22:13
34 Martin Frimann Halvmarathon 01:45:14
35 Mette Grathwohl Halvmarathon 02:09:32
36 Michael Schwartz Larssen Halvmarathon 01:58:44
37 Morten Larsen Halvmarathon 02:50:12
38 Nikoline Gøtze Halvmarathon 01:55:26
39 Nils Sonqvist Halvmarathon 03:08:10
40 Ninna Lindner Halvmarathon 02:07:56
41 Ole Søndergård Halvmarathon 02:07:00
42 Peter Levin Klintskov Halvmarathon 02:11:00
43 Sandie Olesen  Halvmarathon 02:18:04
44 Steen Dahl Halvmarathon 02:23:13
45 Steen Murer Sørensen Halvmarathon 01:57:53
46 Susanne Bonde Halvmarathon 02:24:51
47 Søren Brinch Jensen Halvmarathon 02:07:15
48 Søren Esben Hansen  Halvmarathon 01:48:08
49 Søren Olesen Halvmarathon 01:57:00
50 Søren Zielinski Halvmarathon 01:42:32
51 Tim Schæffer-Lauritsen Halvmarathon ?
52 Tina Hansen Halvmarathon 02:24:51
53 Tina Vinholt Andersen Halvmarathon 02:23:17
54 Torben Witzell Halvmarathon 02:30:31
55 Alex larsen Halvmarathon ?
56 Inger Madsen Halvmarathon 01:53:31
57 Ib Nielsen Halvmarathon DNS
58 Jens-Peter Letena Halvmarathon 02:33:00
59 Katja de May Weber Halvmarathon 02:34:30
60 Per Lauridsen Halvmarathon 02:45:56
61 Svend Lützhøft  Halvmarathon 02:55:54
62 Tanja Vinholt Halvmarathon 02:49:57
63 Thomas svendsen Halvmarathon 01:41:45
64 Johanna Paulsson Halvmarathon 01:42:25
65 Brian Jensen Halvmarathon DNS
66 Jacob Danielsen Halvmarathon ?
67 Ulla Jørgensen Halvmarathon 02:11:15
68 Henrik Larsen Halvmarathon 02:44:48
99 Jeannie Juul Nielsen Halvmarathon 02:45:27
Kvartmarathon/10,6 km deltagere og resultater fra Reersøløbet d. 13/3 2022
Tillykke til Karoline Sidelmann Brinch og Martin Hyldgaard med at være hurtigste kvinde og mand ;-)
Startnr. Navn Distance Tid
201 Ann Britt Flemberg  10,6 km 01:57:00
202 Anne Lauridsen 10,6 km DNS
203 Anne-Mette Østergaard Dyrlund 10,6 km 02:08:19
204 Berit haastrup  10,6 km 01:40:00
205 Bjarne Ruhoff jensen 10,6 km 01:03:03
206 Dan Pedersen 10,6 km 00:48:43
207 Daniel Vestergaard Kristensen  10,6 km 01:04:00
208 Dorte Henriksø  10,6 km ?
209 Dorthe Frøling Nielsen 10,6 km 01:30:33
210 Dorthe Tecza 10,6 km ?
211 Else Bonnichsen 10,6 km 01:24:55
212 Finn Rasmussen  10,6 km 01:12:58
213 Flemming Bartelsen  10,6 km ?
214 Gitte Lynge  10,6 km 01:15:15
215 Helle Christiansen 10,6 km 01:37:32
216 Inge Aagaard 10,6 km 02:08:19
217 Jacob Jensen 10,6 km 01:56:00
218 Jakob Holm 10,6 km 00:58:17
219 Jeppe Frimann 10,6 km 00:53:51
220 Jesper Kajbæk 10,6 km 01:00:26
221 johnny nielsen 10,6 km ?
222 judith andersen 10,6 km 01:15:00
223 June Rasmussen 10,6 km DNS
224 Jørgen Hermansen  10,6 km ?
225 Jørgen jakobsen 10,6 km 01:08:29
226 Jørgen Kaae 10,6 km 01:10:05
227 Kamilla Kajbæk 10,6 km 01:02:04
228 Katrina 10,6 km 01:57:00
229 Kenneth Høyer Jørgensen 10,6 km 01:04:06
230 Klaus Nielsen 10,6 km 01:08:19
231 Kurt Carlsen 10,6 km 01:06:32
232 Lars Chr. Pérez 10,6 km 01:08:09
234 Lars Toft 10,6 km DNS
235 Lea Witzell 10,6 km 01:57:17
236 Lenette Lyhne-Hansen 10,6 km 01:16:10
237 Lone Larsen 10,6 km 01:58:20
238 Lonnie 10,6 km 02:08:19
239 Maria Nørregasrd Nielsen 10,6 km DNS
240 Marianne Hjortshøj 10,6 km 01:09:04
241 Martin Hyldgaard  10,6 km 00:42:01
242 Michael Steffensen 10,6 km 00:59:28
243 Mikael Skjellerup Smidt 10,6 km 01:08:25
244 Morten Bork Hoffmann Boesen 10,6 km ?
245 Nikolai Vesterskov Jensen 10,6 km 00:57:42
246 Peter Maaløe 10,6 km ?
247 Pia Sørensen 10,6 km 01:11:43
248 Randi Køtter 10,6 km 01:30:19
249 René Simonsen 10,6 km DNS
250 Simon Zielinski 10,6 km 01:09:01
251 Sonja Nielsen  10,6 km DNS
252 Stine Skjellerup Smidt 10,6 km 01:08:59
253 Susanne Nielsen 10,6 km 01:56:00
254 Susanne Nykjær Keinicke 10,6 km 01:05:21
255 Søren David Petersen  10,6 km 01:11:23
256 Søren jacobsen 10,6 km 01:02:01
257 Søren M Olsen 10,6 km 01:09:31
258 Søren Munkeboe jensen 10,6 km DNS
259 Torben Riis 10,6 km 01:02:00
260 Ulla Madsen 10,6 km DNS
261 Winnie Thomsen 10,6 km 01:04:08
262 Bettina Kot 10,6 km 01:26:50
263 Brian Nørtoft Berntsen 10,6 km 01:05:00
264 Dorthe Larsen 10,6 km 01:20:00
265 Ellen Margrethe Jehg 10,6 km 01:26:50
266 Erik Johnsen 10,6 km 01:09:00
267 Finn Christensen 10,6 km ?
268 Heidi Mortensen 10,6 km DNS
269 Henrik Brix Pedersen 10,6 km ?
270 Ingelise Grønlund 10,6 km DNS
271 Jane Madsen  10,6 km 01:06:38
272 John Westerdahl 10,6 km DNS
273 Karoline Sidelmann Brinch  10,6 km 00:51:48
274 Kenneth Sibbern 10,6 km 00:53:45
275 Kim Buchwald Christensen 10,6 km 00:51:18
276 Lars sletting 10,6 km 01:04:39
277 Lennart knudsen 10,6 km 01:20:00
278 Mikael Nielsen  10,6 km 01:00:49
279 Morten Gildberg Flittner 10,6 km 00:58:10
280 Ole Johnsen 10,6 km 01:27:11
281 Thomas Krath Jørgensen 10,6 km 01:50:08
282 Tina Peréz 10,6 km 01:27:00
283 Torben Christensen 10,6 km 01:06:41
284 Trine Wolsing Bergman 10,6 km 01:18:09
285 Anne With 10,6 km 00:56:56
286 Johnny Bøgebjerg 10,6 km DNS
287 Bo Christensen 10,6 km 01:07:13
288 Carsten Nygaard 10,6 km 01:09:21
289 Gitta Buch 10,6 km 01:56:51
290 Lillian Jeffries 10,6 km ?
291 Dan Rendtorff 10,6 km 01:09:21
292 Mathias Schwartz Larssen 10,6 km 01:41:04
293 Jens Møller 10,6 km 01:20:00
294 Kristen Rasmussen 10,6 km 01:02:18
295 Laust Lyhne Hansen 10,6 km ?
108 Bente Christensen 10,6 km 01:23:23
8,2 km deltagere og resultater fra Reersøløbet d. 13/3 2022. Tillykke til Annette Friis Nielsen og Simon Allingham med at være hurtigste kvinde og mand ;-)
 
Startnr. Navn Distance Tid
101 Anette Bay Nielsen 8,2 km 01:35:35
102 Ann Skou 8,2 km 00:46:10
103 Anna abkjær  8,2 km ?
104 Anne Birgitte Duus 8,2 km 01:30:00
105 Annette Friis Nielsen 8,2 km 00:44:27
106 Annette Madsen 8,2 km 01:11:11
107 Anni Dunkan Nielsen 8,2 km 00:44:53
109 Bjørge Olsen 8,2 km 00:52:00
110 Bo Kjeldsen 8,2 km 01:01:01
111 Britt Kløcker 8,2 km 01:12:49
112 Britt Stokholm Larsen 8,2 km 00:49:18
113 Børge Christiansen 8,2 km 01:45:00
114 Charlotte Månsson  8,2 km 00:58:16
115 Dan Lund 8,2 km 01:01:00
116 Dorte Ebsen  8,2 km DNS
117 Erik Skriver 8,2 km 01:34:18
118 Erik Zacho 8,2 km 00:57:25
119 Eva Pedersen  8,2 km 01:30:00
120 FINN CHRISTIANSEN 8,2 km 01:18:48
121 Gitte fris  8,2 km 00:47:13
122 Grete Zacho 8,2 km 01:37:29
123 Heidi Jørgensen 8,2 km 01:02:05
124 Helle Vestergaard 8,2 km 01:01:05
125 IngeLise Hansen 8,2 km 01:03:45
126 Inger-Lise Søbakke Jensen 8,2 km 01:07:01
127 Jan Glææsner 8,2 km 00:39:47
128 Jens Reinhard Nielsen 8,2 km 00:59:00
129 JensArne Jørgensen 8,2 km 01:35:35
130 Jette Hansen  8,2 km 01:50:00
131 Jette Schubert 8,2 km 00:54:01
132 Jørn Kristensen 8,2 km ?
133 Kathrin Brink Kok  8,2 km 01:11:22
134 Kenneth Bay Jensen 8,2 km 01:35:35
135 Kirsten Broholm 8,2 km 01:28:00
136 Klaus Jørgen Nielsen 8,2 km 01:11:03
137 Lars Lynge  8,2 km 00:44:41
138 Lars Nordahl Olsen 8,2 km ?
139 Majbritt Weirgang 8,2 km 01:34:17
140 Malene jensen 8,2 km 00:59:02
141 Malene Larssen 8,2 km 01:01:45
142 Maria Bentsen 8,2 km 01:04:00
143 marian Seemann 8,2 km 00:59:02
144 Mette Gildberg Nielsen 8,2 km 01:11:03
145 Michael Andersen 8,2 km 00:53:58
146 Michael Christiansen 8,2 km 01:01:06
147 Mille Manniche 8,2 km 01:30:00
148 Noem Friis 8,2 km 00:59:26
149 Ole Bo Jensen 8,2 km 00:58:37
150 Palle Sørensen 8,2 km DNS
151 Pia Deleuran 8,2 km 01:00:33
152 Pia Friis Jeppesen 8,2 km 00:59:26
153 Pia Johansen 8,2 km 00:53:00
154 Rene Jespersen 8,2 km ?
155 Simon Allingham 8,2 km 00:37:30
156 SONJA CHRISTIANSEN 8,2 km 01:15:15
157 Steen Møllegaard Pedersen 8,2 km 01:30:00
158 Susanne Henckel Holtse  8,2 km DNS
159 Tobias Dietz 8,2 km 00:49:55
160 Anita Broby 8,2 km 01:38:00
161 Anne Krath Jørgensen 8,2 km 01:38:00
162 Carina Krath Jørgensen 8,2 km 00:52:50
163 Gitte Pedersen 8,2 km ?
164 Helle Christensen 8,2 km 01:30:00
165 Jette Jørgensen 8,2 km ?
166 Lene Vedel Olsen 8,2 km 01:30:00
167 Line Juhl 8,2 km ?
168 Marianne Rostkjær 8,2 km 01:02:00
169 Steffen Hansen  8,2 km 00:51:33
170 susanne Kristensen 8,2 km 01:07:01
171 Ingelise Grønlund 8,2 km ?
172 Tommy Sørensen 8,2 km 00:55:00
173 Anne-Grethe Carlsen 8,2 km 01:29:00
174 Lisbet Dandanell 8,2 km 01:03:29
175 Michael Pilegaard Andersen 8,2 km 01:02:22
176 Stine Ladefoged 8,2 km 00:51:13
177 Marianne Nordskov 8,2 km 01:20:18
178 Peter Andersen 8,2 km 01:20:18
179 Kitty Lundsgaard 8,2 km 01:29:00
180 Jan Mølgaard 8,2 km 00:55:40
181 Tobias Mølgaard 8,2 km 00:55:40
182 Mick Olsen 8,2 km 00:55:40
Bliv medlem
Og betal kontingent
Bliv medlem

Sponsorer


Følg os
Høng Gymnastikforening | Rosenvænget 23 | 4270 Høng | Tlf.: 26371121 | info@hong-gf.dk